Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej 2024

W dniach 20-22 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Nasze siatkarki zagrały w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsze, prowadzone przez Jagodę Waszkiewicz zajęły świetne 4 miejsce. Do medalu zabrakło niewiele – trochę szczęścia, może też możliwości gry w pełnym składzie do końca turnieju. Trzeba jednak zaznaczyć, że dziewczyny były zdecydowanie najmłodszym zespołem w tej kategorii więc co nie udało się teraz, uda się następnym razem. W kategorii B, prowadzonej przez trenerkę Patrycję widać było duży progres. Dziewczyny zajęły 5 miejsce, do wyższej pozycji zabrakło niewiele. W kategorii A, zdobyliśmy brązowy medal. Gra nie zawsze układała się po naszej myśli, ale tam gdzie nie szło, dziewczyny dokładały mnóstwo zaangażowania i odwracały losy rywalizacji. Dziewczyny prowadzone przez trenera Łukasza, przyzwyczaiły ostatnio wszystkich do złota, ale i ten brąz cieszy gdy jest świadomość jak udało się go wyrwać w pierwszym secie decydującego o medalu meczu przegrywaliśmy już 18-24, żeby wygrać 26-24. W drugim secie pokazaliśmy już naszą siatkówkę.

W tenisie stołowym również osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki. Zdobyliśmy dwa srebrne medale w grze podwójnej w dwóch kategoriach wiekowych, a największym sukcesem był złoty medal wywalczony przez Krzysztofa Wronę w najstarszej kategorii, który w finale wygrał z trzy lata starszym zawodnikiem 3 ligi Państwowej.

Oprócz tego jako Salos „Kalina” otrzymaliśmy nagrodę Fair-play za cały turniej.

Jak zawsze jesteśmy dumni z naszych zawodników i z nadzieją patrzymy na rozpoczynający się sezon.